تبلیغات
امین کامپیوتر شلمزار - ترفندهای فتوشاپ
 
امین کامپیوتر شلمزار
ارائه خدمات کامپیوتر در شهر شلمزار(استان چهارمحال)
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : امین داوری
مطالب اخیر
نویسندگان

25 ترفند برای کاربران حرفه ای در فتوشاپ


کسانی که به گرافیک و نرم افزارهای آن علاقه دارند حتما نام فتوشاپ ، نرم افزار معروف Adobe را زیاد شنیده اند. شاید بسیاری این نرم افزار را بهترین برنامه برای اصلاح و تغییرات عکس های خود بدانند. پس دست به کار شوید و 25 نکته  بسیار مفید درباره این نرم افزار را بیاموزید.

 
نکته 1 : چگونه یک قسمت از یک سند را که از چند لایه تشکیل شده کپی کنیم :
وقتی منطقه ای از یک سند را انتخاب کنید و برای انجام عمل کپی کلیدهای Ctrl+C را می فشارید آن منطقه تنها از لایه انتخابی کپی می شود . اما اگر شما بخواهید از تمام اجزای لایه ها در آن قسمت در یک لایه جدید کپی داشته باشید می توانید با افزودن کلید Shift به کلیدهای Ctrl+C این کار را انجام دهید .

            
نکته 2 : اسناد خود را در کنار هم مشاهده کنید :
در ابتدای تاریخ فتوشاپ ( زمان زندگی دایناسورها ) وقتی تعدادی سند را باز می کنید فتوشاپ آنها را به صورت جلوی هم نمایش می دهد . یعنی تصاویر یکی پس از دیگری در جلوی هم باز می شوند که این روش Cascading نام دارد .  اما اگر بخواهید به طور مثال 4 تصویر باز شده خود را کنار هم قرار دهید کافیست از منوی Windows منوی Documents را باز کرده و گزینه Tile را انتخاب کنید .

 
نکته 3 : حالت ارائه طرح به مشتری در فتوشاپ :
 زمان آن فرا رسیده که طرح نهایی خود را به مشتری نشان دهید اما دوست ندارید مشتری بداند که شما با فتوشاپ کار کرده اید . دلیل این امر این است که مشتری بلافاصله میگوید : (( با فتوشاپ کار می کنید ؟ همسایه من هم این برنامه را دارد )) و معنای این حرف این است که پس همسایه من هم می تواند این طرح را بدون صرف هزینه برایم انجام دهد . برای اینکه بتوانید از حالت ارائه تصویر در فتو بهره بگیرید می توانید کلید F را در صفحه کلید دو بار فشار داده و یک بار کلید Tab را بزنید . مشاهده می کنید که دور طرح را زمینه ای سیاه پوشانده و منوها حذف شده اند.

   
نکته 4 : رفت و آمد بین اسناد :
 اگر با بیش از یک سند کار می کنید می توانید با فشردن کلیدهای Ctrl+Tab بین اسناد رفت و آمد کنید .

            
نکته 5 : مشاهده لایه فعال و مخفی کردن بقیه لایه ها :
اگر سند چند لایه ای دارید می توانید تنها لایه ای را که روی آن کار می کنید مشاهده کنید . این کار را می توانید با فشار کلید Alt و کلیک روی آیکن چشم در پالت Layers لایه مورد نظر انجام دهید . برای مشاهده مجدد تمامی لایه ها این کار را دوباره تکرار کنید .


نکته 6 : ایجاد انتخابهای دایره شکل :
 زمانی که یک دایره رسم می کنید فتوشاپ دایره را به طور پیش فرض از نقطه ای که کلیک می کنید رسم می کند . شما می توانید با نگاه داشتن کلید Alt در زمان رسم دایره ، دایره را از مرکز رسم نمائید . اگر می خواهید دایره شما کاملا گرد باشد می توانید از کلید Shift استفاده کنید .

           
 نکته 7 : حذف راهنماهای خط کشی :
 اگر در طرحتان ده ها راهنما برای خط کشی دارید و اکنون قصد حذف کردن آنها را دارید لازم نیست آنها را یکی یکی به بیرون از محیط سند درگ کنید ، بلکه می توانید از منوی View گزینه Clear Guides را انتخاب کنید .

            
 نکته 8 : تغییر تنظیمات Quick Mask :
اگر می خواهید رنگ قرمز در محیط Quick Mask محل انتخاب شما باشد یا اگر می خواهید از رنگ دیگری برای محیط Quick Mask استفاده کنید کافی است بر روی آیکنی که توسط آن وارد این محیط می شوید دابل کلیک کنید .

            
 نکته 9 : حرکت لایه انتخابی در بین لایه ها :
 با استفاده از کلید ]+Ctrl می توانید لایه انتخابی خود را به زیر لایه زیرین خود انتقال دهید و با کلید [+Ctrl می توانید لایه انتخابی را به بالای لایه های بالایی انتقال دهید .

            
 نکته 10 : مخفی کردن حالت انتخاب :
 برای این کار کافی است پس از انجام عمل انتخاب کلیدهای Ctrl+H را بفشارید . در این حالت انتخاب شما حذف نمی شود بلکه تنها از دید پنهان می گردد و با هر بار نگاه داشتن کلید موس بر روی آن یا درگ کردن آن دوباره ظاهر می گردد .

            
نکته 11 : خلاص شدن از پیکسل های لبه ای سیاه یا سفید :
اگر روی تصویری با ترکیبی از عکس های مختلف کار می کنید و تصویری را به آن اضافه می کنید که دارای زمینه سفید یا سیاه بوده است احتمالا لبه های آن دارای پیکسل های سفید یا سیاه است . برای خلاص شدن از این پیکسل ها از منوی Layer گزینه Matting و سپس بسته به رنگ مورد نظر یکی از گزینه های Remove White Matte یا Remove Black Matte را انتخاب کنید .

           
 نکته 12 :  RGB و CMYK را همزمان ببینید :
 اگر در حال کار روی یک سند RGB هستید و می دانید که تصویر به منظور چاپ در آخر به حالت CMYK در خواهد آمد ، برای مشاهده تصویر نهایی در حالت CMYK و مقایسه آن با سند RGB فعلی می توانید از منوی Windows گزینه Document و سپس New Windows را انتخاب کنید .  با این کار یک نمای دیگر از سند موجود باز می شود . به سند اصلی خود برگردید و به کار خود ادامه دهید . مشاهده می کنید که آنچه انجام می دهید روی سند CMYK شده نیز اعمال می شود .

            
 نکته 13 : راهنما ی خط کشی را در محل دلخواه خود قرار دهید :
 اگر محل دقیقی را که می خواهید خطوط راهنما را روی آنها قرار دهید می دانید می توانید با استفاده از منوی View و گزینه New Guide و وارد کردن محل قرارگیری آنها در کادر محاوره این خطوط را در محل دقیق خود قرار دهید .

            
 نکته 14 : برگرداندن آخرین انتخاب :
 اگر انتخابی انجام داده اید و سپس از انتخاب خارج شده اید و حال پس از انجام یک سری عملیات متوجه شده اید که به انتخاب خود نیاز دارید ، در صورتی که انتخاب دیگری پس از آن انجام نداده باشید می توانید با انتخاب Reselect از منوی Select آخرین انتخاب خود را ظاهر کنید .

            
نکته 15 : تولید کپی ها :
زمانی که دکمه یا زبانه یا هر چیز دیگری به وجود آوردید می توانید به سرعت آن را کپی کرده و به تعداد زیاد تکثیر کنید . ابتدا کلید Ctrl را نگه دارید و سپس روی لایه ای که می خواهید آن را کپی کنید کلیک نمائید . ( این کار انتخابی پیرامون هر آنچه در لایه است ایجاد می کند.) ، سپس Alt+Ctrl را نگه دارید و هر تعدادی که می خواهید درگ کنید .

            
 نکته 16 : سریعترین راه از پیوند خارج کردن لایه ها :
 اگر تعداد زیادی از لایه ها را به هم پیوند( Link ) کرده اید و می خواهید سریعا آنها را از حالت پیوند خارج کنید فقط کافی است کلید Alt را نگه دارید و مستقیما روی آیکن قلموی کوچک در دومین ستون کنار لایه فعال کلیک کنید . این کار بلافاصله تمام لایه های متصل شده به لایه مذبور را از حالت پیوند خارج می کند.

            
نکته 17 : برگشت به حالت های پیش فرض فتوشاپ :
احساس می کنید که می خواهید تمام تنظیمات فتوشاپ به حالتی که Adobe در ابتدا تنظیم کرده بود برگردد ؟ Shift+Alt+Ctrl را نگه دارید و سپس فتوشاپ را ببندید . یک کادر محاوره از شما می پرسد که آیا می خواهید تنظیمات فتوشاپ به صورت پیش فرض برگردد .

            
نکته 18 : چطور متن های کوچک خود را بسازیم تا در وب واضح باشند :
 این امکان که Anti-Aliasing نام دارد در نوار Options ابزار تایپ قرار دارد که با دو عدد حرف a در کار یکدیگر نشان داده شده ست و حالت پیش فرض آن بر روی گزینه Sharp است . شما می توانید با تغییر این گزینه ها فونت کوچک خود را واضح تر کنید .

            
 نکته 19 : ترسیم خطوط مستقیم :
 اگر در ترسیم خطوط مستقیم با ابزارهای فتوشاپ مشکل دارید در هنگام رسم این خطوط کلید Shift را نگه دارید .

            
 نکته 20 : خط راهنمای خط کشی را تغییر جهت بدهید :
 اگر یک خط راهنمای خط کشی افقی دارید و می خواهید سریعا آن را تبدیل به یک خط راهنمای عمودی نمائید کافی است کلید Alt را نگه داشته و بر روی خط راهنما کلیک کنید .

            
 نکته 21 : ایجاد لایه جدید در زیر لایه انتخابی :
 کافی است هنگام کلید بر روی آیکن New Layer کلید Ctrl را نگه دارید .

            
 نکته 22 : حذف لکه ها یا خراش های تصویر :
 اگر تصویری دارید که سطح آن دارای لکه ، نقاط یا خراشهایی است یک ترفند کوچک برای حذف آنها وجود دارد . روی ابزار Blur کلیک کنید. در نوار Options میزان Opacity ابزار را روی 20 % تنظیم و حالت Blend را به Lighten تغییر دهید و شروع به نقاشی روی خراش ها کنید . پس از چند ضربه متوجه می شوید که خراش ها به تدریج ناپدید می شوند .

            
 نکته 23 :ادغام لایه های مرئی در یک حرکت :
 برای این کار کافی است کلید های Ctrl+Shift+E را همزمان فشار دهید .

            
نکته 24 : گردش روی تصویر :
در حالت Full Screen برای پرش به بالای تصویر کلید PageUp و برای پرش به پائین تصویر کلید PageDown را فشار دهید . برای پرش به سمت چپ تصویر کلید Ctrl+PageUP و برای پرش به سمت راست تصویر کلید Ctrl+PageDown را فشار دهید . برای پرش به گوشه بالای سمت چپ کلید Home و برای پرش به گوشه پائین سمت راست کلید End را فشار دهید .

            
 نکته 25 : کنترل Tracking :
Tracking عبارت است از فضای بین یک گروه از حروف یا کلمات .  برای تنگ کردن این فاصله به صورت بصری ( نه به صورت عددی ) یعنی حذف فاصله بین یک گروه از حروف ، ابزار Type را بردارید و متن را هایلایت کنید و سپس کلید جهت چپ + Alt را برای کم کردن فاصله و کلید جهت راست + Alt را برای اضافه کردن این فاصله فشار دهید .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 19 مهر 1397 10:49 ق.ظ
Hello there! This is my first visit to your blog!

We are a collection of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche.
Your blog provided us valuable information to work on. You have done a extraordinary job!
جمعه 13 مهر 1397 02:39 ق.ظ
Excellent post. I will be dealing with a few of these issues as well..
پنجشنبه 12 مهر 1397 10:44 ب.ظ
Quality articles or reviews is the main to interest the users to go to see the website, that's what this web site is providing.
شنبه 9 تیر 1397 03:31 ب.ظ
WOW juѕt whɑt I waas lookіng fоr. Сame herе ƅy searching fоr ترفندهای
شنبه 26 خرداد 1397 01:50 ب.ظ
Very nice article, еxactly wjat I needed.
شنبه 26 خرداد 1397 12:26 ب.ظ
I sed to be suggested this blog bby means of my cousin.
I'm not certain whetһer or not thіs ρut սp iѕ wгitten by him as noboldy eⅼse realize such specific aapproximately myy
trouble. Ⲩoᥙ are amazing! Thank you!
شنبه 26 خرداد 1397 05:43 ق.ظ
Tһank you for some otherr magnificent post.

Where elѕe mmay just anyƄody ցet that kiond of info іn such a perfect means off writing?
Ӏ've ɑ presentation subsequent ᴡeek, and I'm on tthe seach for such infoгmation.
پنجشنبه 24 خرداد 1397 12:37 ق.ظ
Excellent post. I wаs checking constantⅼy this blog
and I аm impressed! Ꮩery helpful info ѕpecifically the last part :
) I care for sսch info much. I ѡaѕ ⅼooking foг tһis
pɑrticular info fⲟr a long tіme. Thɑnk уou ɑnd best օf luck.
سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 01:15 ب.ظ
Helpo There. I found your blog using msn. This is an extremely
well written article. I'll be sure to bookmark it
and come back to read mpre off your useful information. Thanks for the
post. I will certainly comeback.
شنبه 1 اردیبهشت 1397 12:50 ق.ظ
I waht too too thank yyou for this grest read!! I definitely loved every bit
oof it. I've got youu book-marked too check out neew thinbs youu post…
شنبه 18 شهریور 1396 08:06 ق.ظ
I love your blog.. very nice colors & theme. Did you create this website yourself or
did you hire someone to do it for you? Plz respond as
I'm looking to create my own blog and would like to find out where
u got this from. thanks a lot
یکشنبه 15 مرداد 1396 05:16 ب.ظ
Hello! Do you know if they make any plugins to help with SEO?
I'm trying to get my blog to rank for some targeted
keywords but I'm not seeing very good success. If you know of any please share.
Thanks!
شنبه 14 مرداد 1396 04:41 ب.ظ
This article will help the internet people for creating new web site or even a weblog from start to end.
جمعه 13 مرداد 1396 02:07 ب.ظ
If you would like to take a good deal from this piece of writing then you
have to apply such strategies to your won webpage.
جمعه 13 مرداد 1396 01:41 ب.ظ
Hello, I read your new stuff daily. Your writing style is witty, keep it up!
جمعه 6 مرداد 1396 06:58 ب.ظ
I have been surfing on-line greater than 3
hours as of late, but I never found any attention-grabbing
article like yours. It is pretty price enough for me.
In my opinion, if all site owners and bloggers made excellent content as you did, the net might be a lot more useful than ever before.
شنبه 31 تیر 1396 03:07 ق.ظ
Good info. Lucky me I recently found your site by accident (stumbleupon).
I have saved as a favorite for later!
دوشنبه 26 تیر 1396 10:12 ب.ظ
تخفیف ویژه 10 هزار تومنی ریحون!
غذا رو سفارش بدید و 10 هزار تومن تخفیف بگیرید!
برای هر کسی که از لینک شما کد تخفیف رو بگیره هم 10 هزار تومن به حساب شما افزوده میشه!
برای گرفتن تخفیف 10 هزار تومنی مراحل زیر رو انجام بدید:
اول لینک رو باز کنید و کد تخفیف رو کپی یا یادداشت کنید
بعدش برید به صفحه اصلی سایت ریحون reyhoon.com و نرم افزار رو دریافت کنید (با گوشی برید و باید برنامه بازار رو داشته باشید)
بعد از نصب نرم افزار ثبت نام کنید (20 ثانیه طول میکشه نهایت!)
موقع سفارش غذا کد تخفیف رو بزنید تا 10 هزار تومن از هزینه غذا کم بشه.
مثلا 20 هزار تومن غذا سفارش بدید فقط 10هزار تومن پرداخت میکنید.
راستی در ماه مبارک رمضان برای مسافران و معذورین شرعی قبل و بعد از افطار باز است.
سوالی داشتید ایمیل بزنید
موفق باشی!

دوشنبه 26 تیر 1396 12:15 ب.ظ
خیلی خوبه واقعا خوشم اومد.به منم سر بزن حتما حتما ، می تونیم با هم تبادل لینک داشته باشیمومنتظرم مرسی
دوشنبه 26 تیر 1396 11:29 ق.ظ
بهترین راستی من تا حالا روش های زیادی رو برای دیده شدن وبلاگم امتحان کردم.این آخری عالی بود.تو هم امتحان کن
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه